Джазові анонси. Перший концерт фесту: Грузія-Іспанія-Швеція

Паризький джаз

На вінницькому „Парижі” зіграють перший затактовий акорд джазового фестивалю Vinnytsia Jazzfest - 2012. Диригент зробить перший змах паличкою о 16.00 22 вересня даючи початок великому джазовому святу. У проекті „Джаз де Парі” візьмуть участь переможці другого всеукраїнського конкурсу молодих джазових виконавців, фінал якого відбудеться напередодні фестивалю.

На всю вулицю гримітиме муніципальний джазовий оркестр „ВінБенд”, на імпровізовану сцену ймовірно вийде і дехто з гостей фестивалю. У час між фестивальними концертами звуки продовжуватимуть вирувати на площі Театральній, настроюючи публіку на потрібний лад. Звучатимуть класичні джазові мелодії та відомі стандарти.

ГРУЗИНСЬКІ ГІТАРИ ТА ІСПАНСЬКІ ФЛЕЙТИ

Назва грузинського тріо The Shin перекладається з грузинської як „Дорога додому”. Живучи у Німеччині вони у своєму звучанні змішують музичні звичаї власної Батьківщини з європейськими джазовими імпровізаціями, аби отримати цікаву суміш, яку самі називають „іберо-кавазським джазом”. Поєднання декількох музичних традицій завжди дає цікаві результати, а тут з джазом єднаються народна грузинська музика та деякі індійські гармонійні ходи. Але на цьогорічному фестивалі The Shin виступатимуть вчотирьох – до них приєднається іспанський музикант, що вміє видобувати кристально чисте звучання з саксофону та декількох видів етнічних флейт – іспанець Хав'єр Паксаріно. Отже, склад на сцені з’явиться такий: Заза Міміношвілі (акустична гітара, пандурі, один з кращих грузинських гітаристів), Зураб Гагнідзе (бас-гітара, вокал), Мамука Гаганідзе (вокал, перкусія, акустична гітара) та Хав'єр Паксаріно, з декількома духовими інструментами. Музика – повний фюжн: фанк, нью-ейдж, етно – треба чути!
Під час виступу The Shin інструменти в руках музикантів спілкуються, а самі учасники гурту мають живу міміку, меткі жести та дивовижно жваві голоси (так, вони ще й співають!) – іншими грузинів і не уявляєш, істинно південний темперамент! Їх віртуозне виконання, зріла, щира музика, тонкий гумор та особлива енергетика зачаровує глядача буквально з перших нот. Вони виступали у більш ніж 30 країнах світу, випустили 3 альбоми та приймали участь у численних міжнародних проектах. Музика The Shin – діалог культур: стародавньої та сучасної, східної і західної.

 

                 

 

Хав'єр Паксаріно відомий своїм умілим змішуванням музичних аспектів трьох цивілізацій Середземномор’я: мусульманської, єврейської та християнської. Оригінальні інтерпретації народної музики – його фішка. Він пише музику для фільмів та співпрацює з багатьма відомими музикантами. Послухати цікавий сплав джазу та world music можна буде на першому концерті Вінницького джазового фестивалю.

{/youtube}K22J2dNfS5g{/youtube}

 Офіційний сайт грузинських вртуозів: theshin-music.com

В ДЖАЗІ ЛИШЕ СТРУННІ

Джаз на 16 струнах: дві гітари та контрабас – повністю струнний колектив на Вінницькому джазовому вперше. І це гурт зі Швеції, а очолює його талановитий Густав Лундгрен – молодий віртуоз, який уже має за плечима 9 сольних альбомів та близько 50 у якості запрошеного музиканта, гастролі по всьому світу та власне тріо з 19 років. Він пише музику для рекламних роликів ((MTV, TV4), був удостоєний іменної моделі гітари та отримав стипендію Луї Армстронга у 2005-му. У нього відмінне почуття ритму, душевний м’який звук, оригінальні композиції. Крім Густава у тріо грають Мартін Відлунд (також гітара) та Андреас Унге (контрабас). Які мелодії вони подарують вінничанам? Чудовий свінг, чарівне фламенко, неповторний джаз – спритність пальців у переборі струн „і ніякого шахрайства”.

Офіційний сайт Густава Лундгрена: gustavlundgren.com