Джазові анонси. Другий концерт фесту: п’ятеро поляків та три італійця

Жива історія польського джазу
Легендарний польський джазмен Збігнев Намисловський уже приїздив до Вінниці 10 років тому разом зі своїм гуртом. 22 вересня (початок концерту о 21.00) вінничани знов зустрічатимуть уславленого мультиінструменталіста, невтомного інтерпретатора польського фольклору та одного з батьків-засновників сучасної польської джазової школи.

Він вивчився на піаніста та віолончеліста у музичних школах Варшави та Кракова, а з часом перейшов до гри на тромбоні, флейті та саксофоні. Виконує джаз з 1957. У 1963 зібрав власний гурт Jazz Rockers з яким об’їздив увесь світ, співпрацюючи з Novi Singers, Чеславом Неменом, Михалом Урбаняком та іншими. За своє довге творче життя Намисловський встиг побувати на практично всіх відомих джазових фестивалях Європи та Америки. Він був першим польським джазменом, що записав альбом за кордоном, а на сьогодні його дискографія налічує більше 60 альбомів.


Намисловський відомий своїми імпровізаційними здібностями та винахідливим композиторським талантом. Він зумів створити свій неповторний індивідуальний стиль, з'єднавши техніку бібопа, фрі-джазу з польським мелосом та ускладненою ритмікою.

9 вересня Збігневу Намисловському виповнюється 73. Зараз метр виступає з обдарованою молоддю. У складі квінтету Збігнева Намисловського грають його син Яцек (тромбон), один з найбільш екстравагантних польських джазових піаністів Славомір Яскулке (http://jaskulke.com.pl/), талановиті Міхал Бараньски (контрабас) та Гжегож Гжиб (перкусія).

Репертуар Квінтету Збіґнева Намисловського складається з етнічно-джазових творів: це композиції в основу яких покладені польські народні танці (оберек, мазурка, куяв’як, краков’як), а у деяких інших творах можна простежити впливи арабської чи іспанської музики.

Молоді таланти з Італії з багатим внутрішнім світом

Тріо Кекко Форнареллі з минулого року користується шаленою популярністю у Європі, їх визнають одними з найцікавіших молодих талантів.

 

 

Франчческо (Кекко) Форнареллі народився у 1978 році, почав навчатись грі на фортепіано з трьох років, а у 18 всерйоз захопився джазом – він відкривав для себе музику та світ, спілкувався з відомими та талановитими музикантами. У 2009, після двох персональних альбомів, схвально сприйнятих критиками, у його житті настала пора персональних шукань – він думає над тим як виразити своє власне бачення музики взагалі та джазу зокрема. У 2011 році виходить альбом Room of Mirrors де майстерно змішуються акустика та електроніка і в результаті виходить дуже мелодійний та сучасний джаз. Мелодії Форнареллі збуджують уяву, внутрішній світ музиканта звучить у кожній з його композицій.


Крім Форнареллі у тріо грають ще Лука Алеманно (контрабас) та Даріо Кон 'єдо (ударні). Разом вони створюють оригінальні та барвисті гармонії, далекі від загальної структури акорду. Ліризм їх музики занурює слухача у вир різноманітних почуттів. Ця музика,  мов саундтрек до уявного фільму, здатна розповідати історії сповнені персонажами та символами. Це переклад мовою музики емоцій, які так само важко визначити як і виразити.

Рекомендую переглянути прикольне відео від тріо: тут вони створюють музику по скайпу, використовуючи для цього побутові речі. Чекаємо на приїзд цих безпосередніх південних хлопців!

 

 

Квиток на другий концерт фестивалю, що складатиметься з двох частин (польський Квінтет Збігнева Намисловського та італійське тріо Кекко Форнареллі), коштує 40 гривень. Замовити квиток можна за телефоном 69-00-25.