Фінальний концерт фесту – інтригуюче інтернаціональне тріо та американо-російський дует

ДЖАЗ З ПРИКОЛАМИ
Вперше в Україні прозвучить цікаве тріо, що складається з музикантів Австрії, Болгарії та Франції, та носить назву «Brein‘s Cafe», на честь організатора Георга Брайншміда. Це оновлений проект відомого австрійського джазового контрабасиста, в якому поєднуються його любов до класичної точності гри та нестримна і вільна джазова імпровізація.

У музиці, яку виконує «Brein‘s Cafe» намішані циганські мелодії та мюзети, балканські ритми та джазові evergreen'и. Майстерність музикантів тріо дозволяє легко жонглювати мелодіями та жанрами - з цього дивацтва у них виходить надзвичайно веселий джаз.

Георг Брайншмід - музикант з блискучою класичною освітою, який грав у Віденському філармонійному оркестрі, але покинув його заради кар'єри в джазі. Він грав у складі Vienna Art Orchestra та як сайдмен виступав з Арчі Шеппом. В складі тріо Аркадія Шилклопера його гру можна було чути у Вінниці на 6 та 11 джазових фестивалях. Антоні Дончев піаніст, композитор та аранжувальник з Болгарії. Його ім’я добре відомо цінителям європейського джазу. Він - яскравий приклад музиканта нового покоління, що володіє блискучою піаністичною технікою, яка дозволяє йому почуватися вільно у всіх стилях: від фольклору до джазу і класичної музики. Франко-італійський скрипаль Маріо Форте - випускник Паризької консерваторії по класу джазу та імпровізації, професор джазу Вищої школи музики в Лозанні (Швейцарія), автор музики до трьох повнометражних фільмів.

Отже, австрієць з контрабасом, болгарин за роялем та французький скрипаль, що грає мов циган. А разом вони створюють дотепне музичне розмаїття на сцені, яке без сумніву зірве овації у вінничан.
Їх виступ розпочнеться 23 вересня о 21.00.   Більше інформації: georgbreinschmid.com

На відео старий склад тріо Брайншміда

ДВІ ЗІРКИ

Заключний концерт Вінницького джазового фестивалю – це шоу двох легендарних зірок: американця Джессі Джонса з саксофоном та флейтою і російського піаніста (що починав джазувати в Україні) Андрія Кондакова. Їх виступ на ХІ фестивалі спільно з молодими вінницькими музикантами залишив у публіки яскраві позитивні відчуття і незабутні враження.

Темношкірий саксофоніст і флейтист Джонс на прізвисько «Чорний череп» - винятковий шоумен, зі своїх виступів він щоразу робить справжнє видовище. Джессі Джонс винайшов сам для себе стиль «скет-хоп», грав з Хенкоком, Гіллеспі і Бенсоном, увійшов в аннали джазу та наразі вважається одним з найбільш шанованих саксофоністів на південному узбережжі США. Джесі - унікальний музикант не лише тому, що чудово володіє різними інструментами (альт, сопрано-саксофон, флейта, кларнет), він фантастично співає і володіє феноменальним артистизмом, завдяки якому кожен його виступ перетворюється буквально в музичний спектакль. В його манері виконання відчувається і безкомпромісне "хардбоповое" звучання, і заводний фанк, проте його саксофон може звучати і дуже лірично. За свою творчу кар'єру Джессі Джонс був солістом багатьох джазових оркестрів та груп, з якими об'їздив увесь світ.

Андрій Кондаков народився у Дніпропетровську і саме у цьому місті почав виходити на сцену та грати джаз. Велику роль у становленні музиканта відіграло знайомство з М. Левіновським, лідером відомого московського ансамблю "Алегро", під впливом якого Кондаков почав складати музику. Закономірним став перехід з теоретичного відділення Дніпропетровського музичного училища на джазовий факультет Петрозаводського училища та пізніше навчання у філіалі Ленінградської консерваторії. З 1981 він виступає на всіх фестивалях у СРСР, а у 1987 виходить його пластинка з власними джазовими композиціями. З 90-х років він уже грає з всесвітньо відомими музикантами, а з 1995 року і по сьогодні Андрій Кондаков є арт-директором санкт-петербурзького джаз-клубу «JFC». Пізніше складаються спільні проекти Андрія Кондакова з такими майстрами джазу, як Аркадій Шилклопер, Сергій Манукян, Ігор Бутман, Едді Гомес, Ленні Уайт, Крістіан Шойбер та багато інших. Кондаков – організатор та натхненник цілої низки цікавих музичних колаборацій.

Отже, у фінальному концерті нас чекають захопливі імпровізації дуету справжніх майстрів: саксофоніст з Майямі зіграє разом з гуру російського джазу - чарівність та пластика танцюючого саксофоніста з більш ніж 40-річним досвідом та майстерне володіння роялем Кондакова нікого у залі не залишать байдужим!

На фінальний концерт, що складається з двох частин квиток коштує 40 гривень.
Замовити квиток можна за телефоном 69-00-25.