Джазові анонси. Третій концерт фесту: душевний вінницький джаз та швейцарська злагодженість

Вінниця виконує соло
Другий день джазового фестивалю Vinnytsia Jazzfest – 2012 відкриють вінницькі джазмени, а саме квартет Романа Кульматицького та солістка Оксана Славна. Колектив у такому складі  сформувався у Вінниці зовсім нещодавно, але оскільки у ньому приймають участь лише відомі та талановиті музиканти міста, які паралельно працюють у інших проектах (зокрема у „Він-Бенді” та у гурті „Jazz Atmosfere”) немає сумніву, що їх виступ звучатиме аж ніяк не гірше ніж виступи гостей фесту. Початок цього концерту о 16.00 23 вересня.

Роман Кульматицький (труба, флюгельгорн) розпочав джазову кар’єру ще у Пітері на початку 90-х, Олександр Хорєв (ударні) теж помітна фігура вінницького джазу, Костянтин Самойлюк-Яковський (контрабас, бас-гітара) працював у різних музичних колективах не лише Вінниці, а Юрій Кондрицький (клавішні) відомий грою у гурті „Клондайк”, пише музику до вистав „Театру Ляльок” та для телебачення. Всі музиканти уже раніше брали участь у вінницькому джазовому фестивалі у різні роки та в складі різних колективів.

 

                 


Оксана Славна (вокал) з початку створення „Він-Бенду” була однією з солісток оркестру. Вона успішно виступала на різноманітних конкурсах як автор та виконавиця, стала лауреатом Премії Кабінету Міністрів України та дипломантом пісенного конкурсу у Італії.

Програма, яку готують квартет та співачка, буде сповнена приємних вухові слухача стандартів та класичних джазових номерів середини двадцятого сторіччя.


Не зовсім класичне тріо

Гурт зі Швейцарії, який зветься Vein (жилка, настрій, схильність) – це класичне тріо лише за складом. Їх звучання ні на кого не схоже, вони уміють абсолютно нестандартно виконувати стандарти. Флоріан Арбенц у 2000 році отримав європейську нагороду за внесок у культуру як класичний та джазовий піаніст, він є без перебільшення зіркою. Майкл Арбенц грав на ударних з багатьма уславленим музикантами. Томас Ленц акомпанував на контрабасі багатьом знаним джазистам. У цих музикантів особливий рівень взаємодії на сцені, вони прагнуть досягти найбільш гармонійного балансу усіх трьох голосів класичного джазового тріо – роялю, контрабасу, перкусії. Результат цього єднання звучить злагоджено та мелодійно. Техніка їх гри вражає. Стиль Vein відносять до contemporary jazz.

 

     


Тріо було засноване в 2006 році в Базелі. За 6 років існування тріо, ним було записано 6 альбомів. Один з найцікавіших - з джазовими інтерпретаціями опери Джорджа Гершвіна «Porgy & Bess» - вийшов у минулому році. Варто почути на власні вуха їх інтерпретацію безсмертної «Summertime». А для запису свого останнього альбому музиканти запросили відомого американського джазового саксофоніста Дейва Лібмана.

Vein – справжні зірки сучасного європейського джазу.

 

Квиток на перший концерт другого дня фестивалю, що складатиметься з двох частин (вінницький квартет з солісткою та щвейцарське тріо), коштує 20 гривень. Замовити квиток можна за телефоном 69-00-25.